WordPress – ogólne informacje i wymagania

WordPress jest obecnie jednym z najpopularniejszych CMS-ów (CMS – Content Managment System – System zarządzania treścią). Powstał głównie jako uniwersalna platforma przeznaczona do blogowania, ale w następnych wersjach rozwijany był również jako platforma do tworzenia stron. Został napisany w języku PHP. Główna jego cecha to prostota instalacji i wykonania. Nie wymaga dużego zaangażowania jeśli chodzi o naukę korzystania z niego. Jest oprogramowaniem opensource’owym – czyli całkowicie bezpłatnym. Społeczność WordPressa jest bardzo szeroka, w której aktywnie działa polska komórka. Warto odwiedzić polskie forum – http://www.wordpress-polska.pl/.

Obecne niezbędne wymagania WordPressa to:

PHP wersja 5.2.4 lub wyższa
MySQL wersja 5.0 lub wyższa

Twórcy zalecają również posiadanie hostingu opartego na Apache z włączoną funkcją mod_rewrite. Wszystkie te wymagania są spełniane przez hosting SSD NVMe w NowyInternet.pl.
Wszystkie funkcjonaliści i operacje na WordPressie są opisane w witrynie http://codex.wordpress.org. Strona zawiera bardzo pomocne informacje.

Pamiętaj by na bieżąco aktualizować WordPressa! Po każdym zalogowaniu do WordPressa, sprawdzaj czy nie ma nowych aktualizacji. Możesz to zrobić w zakładce „Aktualizacja”. Zwiększa to bezpieczeństwo Twojej witryny oraz uzyskujesz dostęp do nowszych funkcjonalności. Więcej na ten temat dowiesz się w artykule „WordPress-Bezpieczeństwo”.

Czy ten artykuł pomógł rozwiązać Twój problem? 0 - tylu użytkowników oceniło ten artykuł jako pomocny (0 Głosy)